Česky EnglishDeutsch

O webu

Tento web podrobně mapuje charakter labské cyklostezky, kvalitu povrchu, problematická místa a nabízí i možné varianty k doporučené trase. Pokud to jde, trasa je vedena jinudy než po frekventovaných silnicích.

Pochopitelně nejde jen o trasu a její kvalitu, ale také o to, co může cyklista vidět či zažít. Na to poukazují body zájmu, ikony, jež jsem zanesl do mapy. Nejprve jsem se zaměřil na bezprostřední okolí cyklostezky, především na úseky mezi městy, které jsou hůře zmapovány. V druhé fázi chci přidat i informace o městech.

Nikdy jsem nenahlédl do nějaké anonymní databáze bodů zájmu. Na většině míst, která jsem zanesl do mapy, jsem byl. Buď jsem je objevil sám, nebo mi je doporučili přátelé či přátelé mých přátel. To, co považuji za nejlepší, co můžete v daném místě vidět, zažít či kde se dobře najíst, jsem zařadil do výběru (Doporučujeme).

Trasu mezi Schönou a Prahou jsem pochopitelně mnohokrát projel – na kole, zpravidla v kombinaci s vlaky. Nikdy jsem nepoužil auto.

Letmý pohled do mapy ukazuje, že tento průvodce mapuje jen část labské cyklostezky – od hranic s Německem do Mělníka, pak sleduje trasu podél Vltavy až do Prahy. Reflektuje tak současný trend: většina cykloturistů míří z Mělníka do Prahy, nepokračuje proti proudu Labe – což je také proto, že zde není bezpečná cyklostezka. Vzhledem k tomu, že přibližně třetina zmapované trasy vede podél Vltavy, průvodce by se měl jmenovat „labsko-vltavská cyklostezka“, pro zjednodušení používám pouze název labská.

V neposlední řadě – tento web není financován z veřejných peněz ani nebyl podpořen žádným grantem. Pokud mu chcete napomoci k dalšímu rozvoji, je to snadné. Jestliže si na webu vyberete kemp, penzion či hotel, řekněte na recepci či nejlépe majiteli, že jste jeho zařízení našli na tomto webu. A samozřejmě si můžete koupit tištěného průvodce.

Šťasnou cestu!

Petr Špánek
 


Copyright © 2017 Petr Špánek | Design by olOlo ©2017
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017


array(4) {
  ["TSLanguage"]=>
  string(1) "1"
  ["DisplayLanguage"]=>
  int(1)
  ["sessionAdminLanguageID"]=>
  string(1) "1"
  ["UOutLanguage"]=>
  string(1) "1"
}